Katalog dobrych stron dla uczniów
INEA prezentuje
INTERNET Z
DOBREJ STRONY

O PROJEKCIE

Znamy się na Internecie nie od dziś. Dlatego planowaliśmy ruszyć z naszym projektem zgodnie z założonym planem i pomysłem. Wiedzieliśmy, że wtedy właśnie odpowie na potrzeby dzieciaków, nauczycieli i rodziców. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że życie napisze całkiem filmowy scenariusz.

Wyjątkowe sytuacje, wymagają wyjątkowego działania. Dlatego ekspresowo wdrożyliśmy nasz pomysł. Właśnie teraz każdy powinien dawać z siebie więcej, a dostarczenie dzieciom pozytywnych wzorców i stabilności jest szczególnie ważne.

Zobacz katalog

Przed Wami Katalog Dobrych stron w Internecie. Zweryfikowane przez pedagogów i psychologów, podzielone na kategorie tematyczne i grupy wiekowe, dostępne w jednym miejscu. Potraktujcie to jak bezpieczne przejście do wartościowych odkryć. Projekt będzie rozwijał się na Waszych oczach i będziemy szczęśliwi, jeśli będziecie w tym aktywnie uczestniczyć.

Postanowiliśmy skupić uwagę rodziców i nauczycieli na tym, że Internet jest pełen dobrych stron rozbudzających ciekawość świata i oferujących uczniom nowe zainteresowania. Pozwala rozwijać pasje, a w efekcie budować poczucie własnej wartości. I to w bezpieczny sposób!

Naszym celem jest pokazanie nauczycielom, rodzicom i ich dzieciom, że Internet służy odkrywaniu. Nauka języka, podglądanie żubrów w lesie czy zwiedzanie muzeum oddalonego o tysiące kilometrów to tylko niektóre z dobrych stron Internetu, które tutaj znajdziecie.

Zobacz katalog

Korzyści dla wszystkich

Dla nauczycieli

  • Nauczyciele znajdą listę narzędzi i rozwiązań wspierających naukę dzieci z domu.
  • Nauczyciele będą mogli zaproponować uczniom innowacyjny i ciekawy sposób na rozwijanie ich pasji i zainteresowań.
  • Nauczyciele znajdą gotowe scenariusze na przeprowadzenie lekcji w nowoczesny i angażujący sposób.

Dla uczniów

  • Uczniowie znajdą strony pozwalające im rozwijać ich pasję.
  • Katalog jest miejscem gdzie można znaleźć treści pomagające w codziennej nauce.
  • W katalogu stron znajdują się strony, które nie tylko uczą ale i bawią.

Dla rodziców

  • Rodzice dowiedzą się, gdzie w Internecie znajdują się odpowiednie i bezpieczne dla dzieci materiały.
  • Rodzice znajdą listę stron wspierających prawidłowy rozwój dzieci w internecie.
  • W przyszłości dzięki zapisaniu się do newslettera rodzice będą na bieżąco z nowymi propozycjami stron internetowych przeznaczonych dla nich i ich dzieci.

Katalog dobrych stron dla uczniów

Internet oprócz zagrożeń,
oferuje szereg korzyści dla dzieci.
Sprawdź nasz katalog bezpiecznych
i wartościowych stron.

Baza stron internetowych jest podzielona na kategorie tematyczne odpowiednie dla dzieci z klas I-VIII. Każdy uczeń znajdzie interesujące go tematy, a dorosły, dzięki ciekawym rozwiązaniom, będzie mógł zachęcić dziecko do odkrywania świata.

przejdź do katalogu

Zgłoś swoją szkołę do programu Internet z Dobrej strony!

Zgłoś swoją szkołę i weź udział w projekcie Internet z dobrej strony. Dlaczego warto? Każda szkoła otrzyma od nas materiały marketingowe, a nauczyciele będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych treści, przydatnych przy przeprowadzeniu lekcji.